Luksemburski kapitał przyczyni się do powstania Galerii Narew

Okazuje się, że inwestorem powiązanym z budową Galerii Narew w Łomży będzie jednak luksemburski fundusz SCALA IRP Capital Partners S.C.A. Będzie to pierwsza inwestycja tej grupy w Polsce. Jest to kolejna już zmiana dotycząca finansowania budowy tego obiektu, co może niepokoić obserwatorów i mieszkańców.

Galeria Narew powstanie na miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego Narew w Łomży. Wcześniejsi inwestorzy uzyskali już pozwolenie na budowę oraz podstawę finansowania, jednak ciągłe zmiany związane z deweloperem, mogą nieco opóźnić oddanie budynku do użytku. SCALA zapowiada jednak, że prace budowlane ruszą już w sierpniu tego roku.

Znane są także pewne podstawowe dane dotyczące Galerii. Wiadomo, że na jej powierzchni zostanie ulokowanych około 90 sklepów, a parking liczył będzie ponad 1200 miejsc postojowych. Powierzchnia użytkowa Galerii Narew wyniesie ponad 60 tys. metrów kwadratowych. Do tej pory koszt inwestycji wyceniono na około 60 mln złotych, jednak SCALA nie poinformowała o wartości wykupienia tego projektu. Jeżeli dotychczasowe plany się nie zmienią, mieszkańcy Łomży dostaną możliwość zakupów w sieciach Real, Castorama, Rossmann i H&M, które będą prawdopodobnie wynajmować część powierzchni w budynku.